Antalya Rent A Car | Antalya Rent A Car | Antalya Havaalanı Rent A Car | Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Turizm Denince Antalya İçin Ayrı Bir Parantez Açmak Gerekir

MİNİ HABERLER
5.96
6.92
Antalya Rent A Car Antalya Rent A Car Turizm Denince Antalya İçin Ayrı Bir Parantez Açmak Gerekir. Antalya Türkiye'de İstanbul'la Birlikte Turizmin Lokomotifi Konumundadır. Antalya, Dört Mevsimde De Turizm Olanaklarının Ve Tesislerinin Olduğu Bir İldir. Antalya'da Kültür Turizmi Başta Olmak Üzere Deniz, Spor, Sağlık, Kış, Kongre, Yayla, Mağara, Kamp Ve İnanç Turizmi Yapılabilmekte Bu Turizm Seçenekleri İçin Tesisler Bulunmaktadır 2010 Yılı Turizm İstatistiklerine Göre Antalya, Dünyada En Çok Ziyaret Edilen Dördüncü İl Durumundaydı.
Antalya'da Kültür Turizminin Ağırlıklı Olarak Yapılacağı Yerler Kıyı Şeridinin Çeşitli Yerleridir. Bu Bölgede Kaleiçi, Tarihi Yapılar, Tarihi Cami Ve Kiliseler Bulunmaktadır. Antalya'da Deniz Turizmi De Yine Kıyı Şeridi Boyunca Yapılmaktadır. Bu Bölgede Kıyı Turizmiyle Beraber Deniz Turları Da Yapılabilmektedir. Deniz Turizminin En Bilinen Noktaları Kleopatra, Konyaaltı Ve Lara Plajlarıdır.
Spor Turizmi Bakımından Antalya Popüler Sporlara Ev sahipliği Yapan Bir İldir. Başta Futbol, Tenis, Ve Golf Olmak Üzere Her Yıl Yüzlerce Sporcu Ve Takım Antalya'yı Tercih Etmektedir. Antalya, Bu Sporların Tesislerine Sahip Olduğu Gibi Sporculara Ve Yetkililerine Verilen Seminerlere De Ev Sahipliği Yapmaktadır. Antalya, 2009-2010 Döneminde Judo, Halter, Eskrim, Voleybol, Badminton Ve Benzeri Pek Çok Alanda 39’u Uluslararası, 66’sı Ulusal, 27’si Milli Takım Kampı Ve 45’i Kurs Ve Seminer Olmak Üzere Toplam 177 Etkinliğe Ev Sahipliği Yapmıştır. Ayrıca Antalya 2003-2008 Yılları Arasında Dünya Ralli Şampiyonası'na Evsahipliği Yapmıştır.
Antalya Yaz Turizmiyle Öne Çıksa Da Kış Turizminde De Ülkenin Önde Gelen İllerindendir. Antalya'daki Saklıkent Kayak Merkezi Kenti Kış Turizminde Önde Tutan Tesislerdir. Saklıkent Kayak Merkezi’ne rahatça ulaşabilmek için Rent A Car Antalya Yıldızlar Rent A Car Servislerinden yararlanabilirsiniz.
Kongre Turizmi Bakımından Antalya Ulaşımın Kolaylığı Ve Ulaşım İmkanlarının Çeşitliliği Pekçok Turizm Ve Dinlenme İmkanı Sunması Ve Toplamda 106.000 Koltuğu Aşan Bir Kapasitesi İle Dünyanın Her Tarafından Gelecek Konuklar İçin Önemli Toplantıların Yapılabileceği Olanağa Da Sahiptir
Antalya'da Torosların Eteğinde Kurulan Antalya'nın Dağları Ana İskelet Bakımından Genellikle Kireç Taşlarından (Kalkerlerden) Oluşmuştur. İldeki Mağaraların Büyük Bir Çoğunluğu Da Bu Kireç Taşı Formasyonları İçinde Gelişmiştir. Antalya’da Yaklaşık 500 Kadar Mağara Tespit Edilmiştir. Antalya Da Mağara Turizmi De Yapılabilmektedir. Antalya'da Turizme Açılan 3, Turizme Açılmayı Bekleyen Ya Da Yerel İmkanlarla Açılmış Olan 28 Tane Mağara Vardır.
Antalya'da İnanç Turizmi Gelişme Gösteren Bir Turizm Koludur. Antalya'da Özellikle Selçuklu Döneminden Pek çok Cami Vardır. Bunlardan Murat Paşa Camii Ve Yivli Minare Camii En Eski Camilerdir.
Antalya’yı Baştan Sona Gezme Fırsatını Yakalamak İsterseniz Rent A Car Antalya Yıldızlar Rent A Car Servislerinden Faydalanabilirsiniz.