Antalya Havalimanı Rent A Car | Antalya Rent A Car | Antalya Havaalanı Rent A Car | Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Eski adıyla Alaiye olan Alanya, Akdeniz Bölgesinde bulunan Antalya şehrine bağlı bir turizm ilçesidir

MİNİ HABERLER
5.96
6.92
Antalya Havalimanı Rent A Car Antalya Havalimanı Rent A Car Eski adıyla Alaiye olan Alanya, Akdeniz Bölgesinde bulunan Antalya şehrine bağlı bir turizm ilçesidir. Şehir merkezine uzaklığı 166 kilometre olup, Alanya'nın içinde kendinizi sanki şehir merkezindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Alanya'da nüfusun çoğunlu Türk olmakla beraber bölgede 10 bin kadar farklı ülkelerden yabancı bulunmaktadır.
Güney sahili boyunca Pamfilya ovasına yerleşmiş, kuzeyinde Toros dağları ve güneyinde Akdeniz kıyıları bulunmaktadır. İlçede tarih boyunca bir çok imparatorluk için kale vazifesi görmüştür. İlçenin sembollerinden olan Kızıl Kule ve Alanya kalesi Selçuklu zamanında 1.Alaeddin Keykubad zamanında yapılmıştır. Alanya bugüne kadar en iyi şekilde korunmuş Selçuklu şehirlerinden biridir.
Alanya tarihi kadar güzel plajları ve gece hayatıyla da günümüzde ilçede ön planda yer almaktadır.
Bölgede sadece tekneyle denizden ulaşabileceğiniz 3 adet mağara bulunmaktadır. Bunlar; Fosforlu mağara, Kızlar Mağarası ve Aşıklar mağarasıdır.
Fosforlu mağara; fosforlu kayaları ile dikkat çekmektedir.
Kızlar mağarası ; korsanların savaş ganimetlerini ve esir tuttukları kadınları bulunduğu mağaradır.
İlçenin tarihi özelliğini taşıyan bir başka mağara ise Damlataş mağarasıdır.
Alanya tipik Akdeniz iklimine sahiptir.
Alanya Türk Rivierasının incisidir, aynı zamanda güneşin gülümsediği, dünya turizm cennetidir.
Sadece şehir merkezi ile değil eşsiz güzellikteki ilçeleri ve beldeleri ile de göz dolduran Antalya'yı gezmek Yıldızlar Antalya Havalimanı Rent A Car servisleri ile artık çok kolay ve zahmetsiz.