Antalya Havaalanı Rent A Car | Antalya Rent A Car | Antalya Havaalanı Rent A Car | Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Turizm incisi Antalya'nın Sayısız güzellikteki beldelerinden biri de Kalkan'dır

MİNİ HABERLER
5.96
6.92
Antalya Havaalanı Rent A Car Antalya Havaalanı Rent A Car Turizm incisi Antalya'nın Sayısız güzellikteki beldelerinden biri de Kalkan'dır. Likya bölgelerinden bir tanesi olan Kalkan, Kaş’a bağlı olan küçük bir beldedir. Bu belde hakkında geçmişte birçok düşünür güzel şeyler söylemiştir. Yalnız bunlardan en akılda kalan ve dikkat çekici olanı Heredot'unki olmuştur. Heredot milattan önceki yıllarda Kalkan’ı “Yıldızlara en yakın yer” olarak adlandırmıştır. Antalya – Kalkan arası 214 km, Fethiye – Kalkan arası 80 km, Kaş ile Kalkan arası ise 25 km 'dir.
Mavi Bayrak Ödülü alan Kalkan’ın bir çok körfezi ve çevresindeki koyları gelen ziyaretçileri temizliği ile, doğal güzelliği ile adeta büyüler. Kalkan’ı tercih sebepleri arasına alan yerli ve yabancı turistler, Kalkan’ı daha çok sessiz ve sakin bir yer olduğu için dolayısıyla gürültüden ve stresten uzak tatil geçirmek isdekileri için tercih etmektedirler. Yemeğinizi yerken aynı zamanda ayaklarınızın altında Kalkan, iştah açıcı güzelliği ile, görkemli doğası ve natürel plajlarıyla birlikte sizlere teraslar üzerine kurulan restaurantlar ile birlikte eşlik eder.
Kalkan kaliteli işletmelerle tatil yapmanızı sağladığı gibi çeşitli tarihi yerleri ve kumsalları beğeninize sunar. Kalkan’ın çok güzel plajlarında denize girebileceğiniz gibi tekne turlarıyla açılıp keşfedilmemiş, doğa ile iç içe, şirin kumsalları olan tertemiz koylarını keşfedebilirsiniz. Kalkan’ın en çok bilinen plajı kaputaş, kuş bakışıyla kendisine hayran bırakır. Turkuaz ve mavi karışımıyla bir deniz, arka tarafında heybetli yüksek bir kanyon işte natürel doğa dediğimiz yerler buralardır.
Bunların yanında Kaş’tan Kalkan’a gelip buradan da tekneler ile Kekova adasına ulaşabilirsiniz. Kekova günümüz adıyla batık şehir eski zamanlarda denizcilerin ve gemilerin sığınağı olarak kullanılmıştır. Kekova’yı denizden çevresini gezerken hala yıkık kalıntı evleri görmeniz mümkündür. Buraya yaptığınız gezi aracı teknenin alt kısmı cam olması nedeniyle batık şehrin olağan üstü bir görüntüsüyle de kendinizden geçebilirsiniz.
Mavi bayraklı tertemiz plajlarıyla, büyüleyici koyları ve batık kentiyle, doğa ile baş başa olan görüntüsüyle tam bir romantik şehir olan bu belde de tatil geçirmek, kendinize gelmek için de, Antalya havaalanından araç kiralayarak Kalkan’ı gezmek isterseniz Antalya Havaalanı rent a car servislerimizden yararlanabilirsiniz.